شکایات دکتر ایرانبومی از دولت ترامپ

Dr.Dr.Iranbomy-USA-Tramp

شکایات دکتر ایرانبومی از دولت ترامپ

کالبدشکافی مرگ نه تنها برای محققان و دانش پژوهان و فیلسوفان از قرنها پیش مساله مهمی بوده بلکه برای هر انسانی که در این جامعه به دنیا می آید و با پدیده مرگ روبرو می شود از اهمیت خاصی برخوردار است. کالبدشکافی مرگ و مراحل سوگواری از ضرورتهای حیاتی می باشد. معانی و مبانی روحانی، روانی، بیولوژی و حقوقی می تواند پنهان آشکار را مبدل به آشکار پنهان نماید. کمبودهای انسانی از قبیل عدم اشراف و آگاهی بر ریشه ها و معانی و نتایج مرگ و سوگواری می تواند باعث به هدر دادن انرژی های زیادی در انسان در راستای ادامه دادن به زندگی شود.

اینجانب با شنیدن خبر مرگ پسر جوانم در 2019 در واشنگتن، سراسیمه تصمیم گرفتم به آمریکا بروم‌، امّا در كمال ناباورى به من اجازه ورود به آمريكا داده نشد و نتوانستم در مراسم خاكسپارى فرزندم شرکت کرده و با او وداع کنم. به علت فوت ناگوار پسر جوانم باید با قدرتی دولتی مبارزه می کردم که بتوانم به عنوان یک پدر اجازه خاکسپاری پسر دلبندم را داشته باشم. به همین دلیل در روز جمعه ۱۸ ژوئيه ٢٠١٩ ميلادى شكايت نامه رسمى خود را از دولت ترامپ به دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو تسليم نمودم. من نخستین ایرانی می باشم که به صورت کاملا مستقل، از رئیس جمهوری آمریکا در سازمان ملل متحد شکایت کرده و سعی بر آن دارم که از بی احترامی های مکرر پرزیدنت ترامپ به ایرانیان و نقض حقوق بشر بوسیله دولت آمریکا جلوگیری کنم. اینجانب برای احقاق حق خود و سایر ایرانیان به پا خواسته و از یکی از دولتهای امپریالیستی جهان در سازمان ملل شکایت نموده ام.

انسان درگذشته حق كفن و دفن و برگزاری مراسم دارد به نحوی که جنازه او با آدابی که به آن معتقد بوده به خاک سپرده شود و مکان مشخصی داشته باشد. حتی اگر قائل به جدایی کامل میان ایدئولوژی ها و قدرتهای جهانی باشیم، با این وجود، در میان تمام فرهنگها این اصل انسانی در رابطه با وظیفه خاکسپاری به رسمیت شناخته شده است. در تمامی مذاهب فرد فوت شده مقدس است. یکی از مهمترین جلوه های این احترام و تقدس، مراسم خاکسپاری اوست. حق پدر و مادر برای خاکسپاری فرزند، تعیین محل دفن و حضور در مراسم یادبود او، از امور مسلمی است که نیازی به قانون ندارد و در تمامی کشورهای متمدن جهان پذیرفته شده است و جلوگیری از این حق نقض حقوق بشر به حساب می آید. دستورالعمل های سازمان ملل متحد توصیه می کنند که اعضای خانواده باید دسترسی کامل به قبر عزیزانشان داشته باشند و دولتها باید فرصتی را ارائه دهند تا آنها نسبت به برگزاری مراسم یادبود و انجام مراسم مذهبی برای درگذشتگان بپردازند.

به طور کلی دستور منع ورود ایرانیان به آمریکا عملی ضد اخلاقی و بی احترامی به تمام ایرانیان است. سیاست مهاجرتی ترامپ نوعی “پارانویید سیاسی” و “ملی‌گرایی شوونیستی” را به جای عشق و محبت ترویج می‌کند و با نقض حقوق بشر موجب رنج به افراد شده و باعث شده است که آمریکا مشروعیت خود را در زمینه حقوق بشر به طور کلی از دست بدهد. به عبارت دیگر آمریکا با عدم صدور ویزا حقوق بشر بنیادین را نقض کرده است.

دستور ترامپ بر ممنوعیت سفر ایرانیان و برخی از کشورهای دیگر به ایالات متحده آمریکا مخالف اصول حقوق بین الملل بر ممنوعیت تبعیض نژادی براساس ملیت بوده و حقوق بشر در ایالات متحده آمریکا و جهان را مورد تهدید قرار داده است. این نوع تبعیض براساس اسناد عمده حقوق بشر سازمان ملل متحد ممنوع و این ممنوعیت به صورت عرف بین المللی درآمده اما دستور ترامپ این امر را نقض کرده است. ایالات متحده با انجام این کار اصول اساسی مربوط به حق جابه جایی افراد، برابری، آزادی مذهب، حقوق خانواده، حقوق کودکان، حق صلح و منزلت انسانی و حق شهروندی را زیرپا گذاشته است.

مطابق قوانین بین المللی یک دولت مسوول نقض قوانین بین المللی است که توسط نمایندگانش اجرا می شود. بنابراین دولت آمریکا مسوولیت دارد تا نسبت به نقض حقوق بشر از سوی کنسولگری آمریکا عکس العمل نشان داده و در مورد آن تحقیق کند. اما با توجه به سکوت دولت ایالات متحده آمریکا، تحقیقات بین المللی در این زمینه ضروری است. به همین دلیل اینجانب به نمایندگی از تمام ایرانیانی که به دلیل دستور ترامپ برای منع سفر دچار تبعیض و رنج فراوان شده اند، بر علیه دولت آمریکا به کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد شکایت نمودم.
این باعث تأسف است که دولت آمریکا از تاریخ درس عبرت نگرفته و امروز نیز در رابطه با ایرانیان با نادانی و ناآگاهی برخلاف مقررات حقوق بشر رفتار نموده و مردم آزاده و صلح جوی ایرانی را با قوانین نژادپرستانه مورد تبعیض قرار می دهد. همگی باید با اتحاد و همدلی در دفاع از حق هر ایرانی در جهان با ظلم دولتها هوشیارانه مبارزه نماییم. تقدیر را باید قبول کرد اما سرنوشت را می توان از سر نوشت.
دهد.
دکتر دکتر ایرانبومی معتقد است که با وجود اختلاف نظر میان ایرانیان، همگی باید با اتحاد و همدلی در دفاع از حق هر ایرانی در جهان با ظلم دولتها هوشیارانه مبارزه نماییم. یادمان باشد که منشا خردمندی و حقوق بشر از فرهنگ ایران زمین شکل گرفته است.